خانه / کاهش وزن / چربی سوزی با دوش آب سرد
چربی سوزی با دوش آب سرد
چربی سوزی با دوش آب سرد

چربی سوزی با دوش آب سرد

چربی سوزی با دوش آب سرد ممکن است ؟

دوش آب سرد به سوزاندن چربی های انباشته شده کمک می کند . ممکن است در نگاه اول دوش آب سرد خیلی خوشایند نباشد اما اگر بدانید ۱۰-۱۵ دقیقه زیر دوش آب سرد قرار گرفتن چربی سوزی همانند ورزش سبک دارد , نظرتان تغییر خواهد کرد .

بدن انسان از دو نوع باقت چربی تشکیل شده است : بافت چربی قهوه ای و بافت چربی سفید .
بافت چربی سفید , کالری اضافی را ذخیره می کند و تجمع بیش از حد این بافت در بدن باعث بروز چاقی و اضافه وزن است . اما بافت چربی قهوه ای , موجب سوزاندن کالری در بدن می باشد .
اگر می خواهید بافت چربی قهوه ای بیشتر از چربی سفید داشته باشید , دوش اب سرد را تجربه کنید .  در معرض سرما قرار گرفتن موجب افزایش چربی قهوه ای است .

در معرض سرما بودن باعث افزایش سطح دو هورمون به نام های FGF21 و ایریزین است . این دو هورمون به هنگام ورزش کردن نیز افزایش می یابند . تاثیر این دو هورمون بر بافت چربی سفید است که باعث می شوند سلول های چربی سفید به چربی قهوه ای تبدیل شوند .

بافت چربی سفید از نظر متابولیکی غیر فعال است و کالری نمی سوزاند . در حالی که چربی قهوه ای از نظر متابولیکی فعال است و کالری مصرف می کند .

 

 

چربی سوزی با دوش آب سرد
چربی سوزی با دوش آب سرد

 

 

روش های افزایش بافت چربی قهوه ای

۱٫ از آب سرد نترسید ! هر روز با دوش آب سرد روز خود را آغاز کنید . این روش موجب کاهش اشتهای شما نیز می شود . ممکن در هفته هیا ابتدایی سخت باشد اما به مرور عادت خواهید کرد .
۲٫ اگر در منطقه سردسیر زندگی می کنید برای ورزش کردن به بیرون بروید . در ورزش در هوای آزاد کالری بیشتری سوخته می شود .
۳٫با انجام ورزش در آب و شنا کردن کالری بیشتری خواهید سوزاند . زیرا بدن برای حفظ دمای خود مجبور است چربی سوزی داشته باشد .

در نهایت باید بگوییم نوشیدن اب سرد ممکن است تاثیر کمی در کاهش اشتها داشته باشد اما تاثیرات مخرب آن بسیار بیشتر است . یکی از عوامل خطر ابتلا به کبد چرب نوشیدن آب یخ است . آب سرد باعث کاهش حرارت معده و کبد می شود و سوهاضمه و اختلالات گوارشی را در پی دارد .

کانال تغذیه سالم

پیشنهاد ما

پرخوری - چگونه از پرخوری جلوگیری کنیم؟

پرخوری – چگونه از پرخوری جلوگیری کنیم؟

پرخوری – چگونه از پرخوری جلوگیری کنیم؟ پرخوری پرخوری که ممکن است ترکیب از علل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *