بهترین سبزیجات
بهترین سبزیجات

بهترین سبزیجات

بهترین سبزیجات برای سلامتی

همه انواع سبزیجات برای سلامتی مفید هستند. بیشتر سبزیجات کم کالری و پر از ویتامین, املاح معدنی و فیبر هستند.
در این جا بهترین سبزیجات برای سلامتی را معرفی کرده ایم:

۱٫ اسفناج
اسفناج از سبزیجات برگ سبز است. یک لیوان از خام آن ۵۶ درصد نیاز روزانه به ویتامین A و کل نیاز روزانه به ویتامین k را تامین می کند. اسفناج حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی قوی است که احتمال بروز بیماری های مزمن را کاهش می دهد.

۲٫ هویج
هویج سرشار از بتا کاروتن است که در بدن به ویتامین A تبدیل می شود. محتوای آنتی اکسیدان های قوی هویج موجب کاهش خطر ابتلا به بیماری و سرطان های ریه و پروستات می شود.

۳٫ بروکلی
بروکلی از خانواده کلم ها است. سرشار از ترکیبات گیاهی سولفوردار می باشد. ترکیبات سولفوری خاصیت ضد سرطانی قوی دارند و مانع از رشد سلول های سرطانی می شوند.

بهترین سبزیجات
بهترین سبزیجات

۴٫ سیر
سیر در زمان های قدیم کاربردهای دارویی بسیار داشته و به عنوان داروی تلقی می شده است. تحقیقات جدید نشان می دهند که سیر در کاهش سطح کلسترول و چربی خون بالا موثر است. همچنین برخی مطالعات نشان داده اند که موجب کاهش سطح قند خون می شود و خاصیت ضد سرطانی دارد.

۵٫ نخود سبز
نخود سبز حاوی مقدار زیادی فیبر است. فیبر در حفظ سلامت دستگاه گوارش کمک شایانی دارد. همچنین حاوی ترکیباتی است به نام ساپونین که اثرات ضد سرطانی دارد.

۶٫ زنجبیل
زنجبیل گیاهی دارویی بسیار قوی است. مصرف مقدار کم آن اثرات بسیار خوبی برای سلامتی دارد. تحقیقات مختلف نشان داده اند که موجب کاهش تهوع و التهاب در بدن می شود. مکمل های تغذیه ای زنجبیل در کاهش قند خون نیز موثرند.

۷٫مارچوبه
مارچوبه از سبزیجاتی است که خیلی در سفره ایرانی مصرف ندارد. این سبزی غنی از ویتامین و املاح معدنی است. به طور نمونه سرشار از فولات است. فولات نقش اساسی در تشکیل لوله عصبی در سه ماهه اول بارداری دارد.

کانال تغذیه سالم

پیشنهاد ما

doctormovahed.com یبوست را جدی بگیرید

یبوست را جدی بگیرید!

یبوست را جدی بگیرید!. ۷ غذایی که باعث یبوست می شوند!   امروزه یبوست مشکلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *